FAQ - Často kladené otázky

FAQ - Často kladené otázky

FAQ - Často kladené otázky

1. Komu sú granty a dotácie určené?

Existujú dva sektory, ktoré môžu o podporu požiadať - súkromný a verejný sektor. Konkrétne podmienky určuje každý program podpory. O finančnú podporu môžu žiadať podniky všetkých veľkostí (malé, stredné i veľké podniky). Podstatná časť smeruje na podporu malých a stredných podnikov podpora pre firmy, mestá, obce, kraje, výskumné centrá na podporu VaV a ďalšie.

2. Na čo existuje finančná podpora?

Tu je prehľad všetkých programov podpory, použite filter, aby ste si vybrali tie vhodné práve pre vás.

3. Koľko % podpory môžem získať?

Výška podpory sa líši, odvíja sa od daného programu podpory a veľkosti podniku. Najčastejšie sa výška podpory pohybuje do 50 % z tzv. oprávnených výdavkov, sú ale aj prípady, kedy podpora môže byť až 100 %.

4. Ako požiadať o finančnú podporu?

Naštudovať si podmienky danej výzvy, počkať na príjem žiadostí, vytvoriť projektovú dokumentáciu, pripojiť potrebné dokumenty vzťahujúce sa k danej výzve. Pokiaľ si nie ste istí s podaním žíadosti, obráťte sa na nás. Ako to funguje sa môžete pozrieť TU.

5. Čím urýchlite podanie žiadosti?

Potrebujeme od vás IČO alebo názov obce, za ktorú chcete podať žiadosť. Ďalej nám popíšete váš investičný zámer a odhadovanú výšku investície. Čím viac informácií nám poskytnete, tým rýchlejšie vyriešime váš dopyt.

6. Čo musím spĺňať?

Súkromný sektor - vo väčšine prípadov musí mať žiadateľ o podporu uzatvorené minimálne dve účtovné obdobia (pre analýzu finančného zdravia podniku). Ďalší predpoklad pre žiadosť o podporu je miesto podnikania (na území SR) a predmet podnikania - musí sa zhodovať s ekonomickou činnosťou, tzv. SK-NACE, ktorú daná výzva vyžaduje.

7. Kedy žiadať o podporu?

Finančná podpora je určená predovšetkým na budúce projekty. Spätné žiadanie o podporu, na už realizované alebo započatné práce, až na výnimky, nie je možné. V prípade, že daná výzva nie je aktuálne otvorená a neprebieha príjem žiadostí, nezúfajte. Môžete si projekt skvelo pripraviť a podať v ďalšej výzve. Pokiaľ má poskytovateľ podpory v danej oblasti dostatok alokovaných prostriedkov, vyhlasuje výzvy spravidla jedenkrát ročne.

8. Aká vysoká je naša úspešnosť pri podaní žiadosti o podporu?

Naša úspešnosť je až 100 %, záleží na konkrétnej výzve. Pre kladné vybavenie žiadosti je dôležité mať premyslený svoj investičný zámer, ďalej je potrebné doložiť všetky požadované náležitosti žiadosti. 

9. Ako prebieha ohodnotenie spolupráce s nami?

Naša odmena je prevážne závislá na tzv. success fee. To znamená, že väčšinu platíte len v prípade kladného vybavenia vašej žiadosti. V prípade, že finančnú podporu nezískate, budú vás naše služby stát len nevyhnutné minimum. 

ZAUJALA VÁS MOŽNOSŤ ZÍSKANIA GRANTU?

Napíšte nám alebo volajte
+421 951 585 580