Prvé výzvy z Operačného programu Slovensko sú na dohľad

2 minúty čítanie

Hoci ani jeden z hlavných dokumentov zodpovedný za nastavenie pravidiel a podmienok čerpania eurofondov na nasledujúce programovacie obdobie 2021-2027 ešte nebol finálne prijatý, vyzerá to, že vidíme svetlo na konci tunela.
Ministerstvo investície, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) v najbližších dňoch očakáva formálne predloženie okomentovanej Partnerskej dohody, ktorá sa aktuálne nachádza na pripomienkovanie u Európskej komisie. Rovnako tak prebiehajú snáď už finálne rokovania s Komisiou ohľadom Operačného programu Slovenska, druhého kľúčového dokumentu pre využitie nových fondov EÚ.


Celý rezort by rád dokončil diskusie nad oboma dokumentmi v čo najbližšej dobe tak, aby mohli byť čo najskôr schválené zo strany vlády a mohlo začať využívanie prostriedkov z eurofondov. Matúš Drotár, riaditeľ odboru metodiky a koordinácie subjektov (MIRRI), uviedol, „Našim cieľom je uzatvoriť oba dokumenty tak, aby sa v priebehu leta mohli vyhlasovať prvé výzvy na predkladanie projektov". 

Konkrétny dátum rokovania vlády nie je známy, napriek tomu však ide o významný posun v tejto oblasti a veríme, že sa prvých výziev skutočne dočkáme už začiatkom druhej polovice tohto roku.

S nami Vám neutečú žiadne dôležité novinky