GRANTEX na prvom ročníku SAPIE FORUM

3 minúty čítanie

V dňoch 28. a 29. marca sa v Bratislave uskutočnil prvý  ročník SAPIE FORUM organizovaný Slovenskou alianciou pre inovatívnu ekonomiku, ktorá združuje predstaviteľov vlád, obchodu, mimovládnych organizácií a tretieho sektoru s cieľom prepájať jednotlivých účastníkov inovačného ekosystému.

Hlavný cieľ je zdieľanie najnovších informácií v oblasti inovácií a technológií, podpory podnikateľského a startupového ekosystému, udržateľnosti, ekologickej transformácie, digitalizácie MSP, zavádzania umelej inteligencie, európskych predpisov alebo využívania inovatívnych riešení a zavádzania nových technológií, ktoré sú hnacou silou pokroku v každej spoločnosti.

Hlavné témy fóra boli inovácie, digitalizácia MSP, umelá inteligencia, digitálne zručnosti, smart cities a regulácia v týchto oblastiach. Množstvo spíkrov zo 16 krajín sveta sa zaoberali s najväčšími problémami v týchto oblastiach, ale snažili sa identifikovať aj príležitosti na rozvoj a prezentovať svoje osobné skúsenosti s cieľom podporiť a pomôcť relevantným hráčom, ktorý sú alebo by mali záujem byť súčasťou tohto ekosystému.

Napríklad Eve Peeteerson ako šéfka Startup Estonia diskutovala s našou Chief Innovation Officer Michaelou Krškovou a ďalšími relevantnými odborníkmi o potrebách inovácií, zástupcovia miest a samospráv prezentovali úskalia, s ktorými sa potýkajú pri snahe o posun modernizácií a zlepšenie prostredia v ich lokalitách a mnoho ďalších inšpiratívnych rozprávali svoje príbehy a zdieľali skúsenosti, ktoré majú v týchto oblastiach.

Veríme, že účasť na tomto podujatí nám pomôže opäť preniesť tieto skúsenosti do pridanej hodnoty pri riešení projektových zámerov našich partnerov s cieľom priniesť čo najvyššiu hodnotu za vynaložené úsilie a prispieť k tak k rozvoju inovačného prostredia na Slovensku.

S nami Vám neutečú žiadne dôležité novinky